Minimum odpadu

Odmítejte a nenakupujte nové věci. Když už musíte, tak nakupujte méně. Staré věci opravujte a když doslouží, tak pro ně najděte nové využití a pokud už se opravdu na nic a nikomu nehodí, tak je zrecyklujte.

Průvodci výzvou

Ondřej a Zuzka

Zuzka: Zero-waste výzva mě zaujala, protože se zajímám o zdravý životní styl a ráda podporuji podobné projekty. Jsem 5 let veganka, snažím se omezit používání palmového oleje, spotřeby vody a celkově žít co nejvíce ekologicky. Je to tedy pro mě jedna z dalších výzev, kterou chci přijmout do svého života jako normu. Ondřej: Do výzvy jsem se přihlásil, protože se snažím neustále přemýšlet o důsledcích našeho životního stylu. Ze všech výzev mě zaujala nejvíc tato, protože díky ní budu mít možnost vyzkoušet, co a jak je potřeba udělat, aby člověk minimalizoval produkci odpadů. Na začátku dubna nás navíc se Zuzkou čeká cesta do Maroka, takže věřím, že to bude pro lidi, kteří výzvu sledují, ještě zajímavější.

Zobrazit profil

Rudolf Kalaš

Plast je past. Nejen pro nás, ale pro všechny živočichy na této planetě. Recyklujeme ho jen málo a větší část plastu končí na skládkách, ve volné přírodě a v mořích. Nejlepší je plast vůbec nebrat domů. A o to se ve své výzvě i pokusím.

Zobrazit profil

Co se děje v Ekovýzvě?

Chcete vědět více?

https://incien.org/ http://bezobalu.org/ https://mapa.reduca.cz/